עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

פתיחת עוסק מורשה

 

כל אדם, שותפות או חברה העומדים למכור טובין או לתת שירות במהלך עסקיהם נדרשים להירשם כעוסק מורשה לצרכי מע"מ לא יאוחר מהיום שבו החלו לקיים פעילות עסקית.
כלומר, עוד לפני שנתנו שירות ללקוח הראשון או מכרו את המוצר הראשון יש לגשת למשרדי מע"מ, אליהם אתם משויכים (על בסיס מיקום גאוגרפי), ולפתוח תיק עוסק מורשה.

לא ניתן לפתוח עוסק מורשה באופן מקוון (דרך האינטרנט) ולכן, על מנת לפתוח עוסק מורשה במע"מ, תדרשו להגיע פיזית למשרד המע"מ אליו אתם משויכים או לפנות לרואה חשבון שיבצע את פתיחת התיקים בעבורכם.

פעמים רבות אנו נתקלים באנשים שניסו לפתוח עוסק מורשה בעצמם אך נתקלו בקשיים עקב אי צירוף מסמכים מתאימים לבקשת פתיחת תיק עוסק מורשה ונאלצו להגיע למשרדי מע"מ מספר פעמים להשלמת המסמכים, לכן ריכזנו עבורכם רשימת מסמכים נדרשים לפתיחת תיק עוסק מורשה.

מסמכים לפתיחת תיק עוסק מורשה ליחיד:
 1. טופס פתיחת תיק במע"מ – טופס 821 (להורדת הטופס לחץ כאן)
 2. תעודת זהות כולל ספח של המבקש לפתוח עוסק מורשה – אפשר להגיע גם עם צילום אך יש לוודא שבצילום ניתן לראות את התמונה בבירור.
 3. אישור על ניהול חשבון מהבנק או צילום שיק – במקרה והחשבון אינו על שם המבקש לפתוח עוסק מורשה בלבד ומדובר בחשבון משותף יש להחתים את השותף הנוסף בחשבון על אישורו לקיים פעילות עסקית מהחשבון המשותף.
 4. חוזה שכירות של המקום ממנו יפעל העסק – במקרה בו אין נכס והעסק יופעל מהבית, אם כתובת המגורים מעודכנת בתעודת הזהות - אין בעיה וניתן לפתוח עוסק מורשה על בסיס הרשום בתעודת הזהות. במקרה בו כתובת המגורים אינה מעודכנת בתעודת הזהות - יש להציג הסכם שכירות או אישור בעלות על הנכס.
 5. תעודת מקצוע או רישיון לעסוק במקצוע מסוים – נדרש במקרה של פתיחת עסק מקצועי, לדוגמא עוסק מורשה לעורך דין, רופא או מתווך נדל"ן.
 6. חוזה התקשרות עם לקוח – במידה ויש מומלץ לצרף, בסוגים מסוימים של עוסקים מורשים הדבר נדרש ולא תתאפשר פתיחת תיק במע"מ ללא צירוף חוזה התקשרות עם לקוח.
 7. רשימת ציוד או רכוש המאפשר את קיום הפעילות -  בסוגים מסוימים של עוסקים מורשים הדבר נדרש ולא תתאפשר פתיחת תיק במע"מ ללא צירוף רשימת ציוד (לדוגמא: שיפוצניקים, קבלני בנין, הובלות וכו').
מסמכים לפתיחת תיק עוסק מורשה לשותפות:
 1. יש לצרף את כלל המסמכים המפורטים ברשימת המסמכים לפתיחת עוסק מורשה ליחיד.
 2. צילום תעודות הזהות של כל השותפים.
 3. הסכם שותפות.
 4. אישור על ניהול חשבון בנק משותף לכל השותפים.
 
בסיום תהליך פתיחת עוסק מורשה יש לקבל ממע"מ תעודת עוסק מורשה ושוברים זמניים לדיווח מע"מ (פנקס הדיווח הקבוע ישלח בדואר)

מועד הדיווח למע"מ
המעמד הבקשה לפתיחת עוסק מורשה ובמסגרת טופס 821 נדרשת לציין את מחזור העסקאות השנתי הצפוי המבוסס על הערכתך, הערכה זו היא שתקבע את מועד הדיווח למע"מ.
אם המחזור העסקאות השנתי הצפוי נמוך מ-1,500,000 ₪ מועד הדיווח למע"מ יהיה דו- חודשי.
אם המחזור העסקאות השנתי הצפוי גבוה מ-1,500,000 ₪ מועד הדיווח למע"מ יהיה חד- חודשי.
 
חשוב לזכור, לאחר סיום פתיחת עוסק מורשה במע"מ יש לגשת לפתוח תיק במס הכנסה ולשנות את מעמדך במוסד לביטוח לאומי.

 
נשמח לעמוד לשירותך לפתיחת עוסק מורשה ופתיחת תיקים במס הכנסה והמוסד לביטוח לאומי ללא צורך בהגעה מצדך למשרדי רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי, כל שתידרש/י לעשות הוא להגיע למשרדנו עם המסמכים ותוך 24 שעות תקבל תעודת עוסק מורשה, הקפה עלינו...

 
רואה חשבון בבת ים