עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

עוסק מורשה או חברה בע"מ ?

 
פעמים רבות אנו נשאלים מה עדיף, עוסק מורשה או חברה בע"מ?, מתי כדאי להפוך לחברה? ובעצם מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות?

קיימים היבטים רבים, אותם יש לשקול, טרם קבלת ההחלטה האם לבחור להירשם כעוסק מורשה (יחיד) או כחברה בע"מ. ההיבטים העיקריים הינם חסכון במס ותכנון מס, אחריות כספית להפסדים, יכולת הרחבת העסק וגיוס משקיעים וכו'.
 
קצת נתונים לשימושך:
 
  חברה בע"מ עוסק מורשה
רישום ועליות הקמה יש לרשום חברה ברשם החברות (בדר"כ מבוצע באמצעות עו"ד) ורק לאחר מכן לפתוח תיקים ברשויות המס (סה"כ עלות כולל אגרות כ-5,000 ₪) יש לפתוח תיקים ברשויות המס ובמוסד לביטוח לאומי, ללא כל צורך בתשלום אגרה, (סה"כ עלות כוללת 400-800 ₪)
הנהלת חשבונות ביצוע הנהלת חשבונות בשיטה הכפולה על כל המשתמע מכך. ביצוע הנהלת חשבונות בשיטה החד-צידית (זולה משמעותית מהשיטה הכפולה).
חשבות שכר יש לפתוח תיק ניכויים ולבצע חשבות שכר גם אם לא קיימים עובדים בפועל מעבר לבעל העסק (בעל המניות – בעלה חברה צריך למשוך משכורת משיקולי מחייה ו/או מס). אין צורך בפתיחת תיק ניכויים ולבצע חשבות שכר אם לא קיימים עובדים נוספים מעבר לבעל העסק.
ניהול חשבון בנק חברה תידרש לפתוח חשבון בנק מסחרי, על שם החברה, ובו דמי ניהול החשבון והעמלות גבוהות יותר בדר"כ. אין חובה לפתוח חשבון מסחרי או חשבון נוסף בכלל ואפשר לנהל את העסק מחשבון הבנק הפרטי של בעליו.
דוחות שנתיים דוחות כספיים מלאים המבוקרים ע"י רואה החשבון של החברה שחווה עליהם את דעתו וזאת בנוסף לדוחות האישיים של בעלי המניות של החברה. דוח אישי בלבד (1301) לבעל העסק.
 
להרחבה על דוח אישי לחץ כאן.
מסך משפטי (עקרון ההפרדה)
 
להרחבה על עקרון ההפרדה לחץ כאן
בעלי המניות הינם ישות משפטית נפרדת מהחברה ולכן לא חייבים בחובות החברה מעבר לסכום שהושקע בה. בעל העסק חייב באופן אישי בכל חובות העסק וכל רכושו (כולל הפרטי כמו הבית) ימומש כדי ל"כסות" את חובות העסק.
מס הכנסה שיעור (אחוז)מס חברות קבוע ללא קשר לגובה הרווחים.
(נכון לשנת 2015 = 25%)
שיעור מס בהתאם למדרגות מס שולי.
(נכון לשנת 2015 עד 47%)
ביטוח לאומי ומס בריאות חברה לא משלמת ביטוח לאומי ומס בריאות על רווחיה. ישולמו דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על כלל הרווחים של העסק, בין 9.82% - 16.23% בהתאם לגובה הרווחים.
אגרה שנתית חברה חייבת בתשלום אגרת רשם החברות (כ-1,400 ₪ לשנה – תעריף המשתנה מעת לעת) אין תשלום אגרה שנתית
תדמית חברה נתפסת כגוף "גדול" ו"רציני" יותר מעוסק מורשה למרות שבהרבה מקרים זה לא המצב.
 
 

מבחינת החיסכון במסים, ביטוח לאומי ומס בריאות (להלן תשלומי המיסים):
ניתן לומר באופן עקרוני שככל שהרווחים עולים על כ- 25,000 ₪ ברוטו (לחודש) ייתכן והתאגדות כחברה תחסוך בתשלומי המיסים ויש לפנות לרואה חשבון שיבצע חישוב ספציפי בהתאם לנתוניך האישים.

למען הסר ספק, המידע המוצג נכתב בהתייחסות לכלל האוכלוסייה וללא התחשבות בנתונים פרטניים ונקודות הזכות ו/או פטורים ו/או הקלות אחרות בהתאם לנתונים הפרטניים לכל נישום ונישום.

לקבלת חישוב כדאיות פרטני ומורחב אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ונשמח לערוך עבורך חישוב פרטני, בהתאם לנתוניך האישיים, ולסייע לך בקבלת ההחלטה.
 
ביקורת מס הכנסה