עדכונים אחרונים...
השירותים שלנו
הערכת שווי וכדאיות עסקה
הערכת שווי וכדאיות עסקה  
שירותים לחברות
שירותים לחברות  
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים
ייעוץ וייצוג בתחומי המיסים  
ביקורת דו"חות כספיים
ביקורת דו"חות כספיים  
שירותים לעצמאיים
שירותים לעצמאיים  
חשבות ושירותים נלווים
חשבות ושירותים נלווים  
מלאו פרטיכם 
וניצור קשר בהקדם:
 

הקמת חברה בע"מ

 
מהי חברה בע"מ?
חברה בע"מ היא ישות משפטית, המוקמת מכוח חוק החברות, ומטרתה ביצוע פעילות עסקית לצורך הפקת רווחים.

הקמת חברה בע"מ
על מנת להקים חברה בע"מ יש לרשום את החברה ב"רשם החברות".

הרישום כרוך באגרה המתעדכנת מעת לעת (כ-2600 ₪), יש לצרף מסמכים כגון: בקשה לפתיחת חברה, אישור על תשלום האגרה, הצהרת דירקטורים ראשונים, תקנון החברה ושלושה שמות רצויים לרישום החברה. בעניין זה מומלץ להסתייע בעו"ד לעריכת כלל המסמכים כדין וטיפול בבירוקרטיה.

יתרונות חברה בע"מ
עקרון ההפרדה –  בעלי החברה, נקראים גם בעלי המניות הינם ישויות משפטיות נפרדות מהחברה, כלומר הם אינם חבים את חובות החברה אלא רק ערבים בערבות מוגבלת (בע"מ = בערבון מוגבל) ונהנים מעיקרון ההפרדה וממסך משפטי המגן עליהם. לעיתים עקרון ההפרדה משמעותי ביותר ונמחיש אותו באמצעות דוגמא: נניח שעוסק מורשה  חייב בתשלום כלשהו בגובה 2,000,000 ₪ ואין ביכולתו לשלם את הסכום הזה אך יש לו בית/רכב/קרן פנסיה וכו' ניתן יהיה לגבות את חובו מתוך נכסיו האישיים. במקרה ואותו עוסק היה מתאגד כחברה בע"מ, החוק לא מאפשר גישה לנכסיו הפרטיים וניתן לפרוע את החוב מתוך נכסי החברה, ככל שקיימים, אך לא מנכסיו האישיים (אי אפשר להוציאו מביתו) עקב המסך המשפטי.

חסכון במיסים – חברה חייבת במס חברות, שהינו מס קצוב, המתעדכן מעת לעת. המשמעות היא שהחברה חייבת משיעור מס קבוע על הכנסתה החייבת ממס החל מהשקל הראשון ועד לאינסוף. לדוגמא, נכון לשנת המס 2016 שיעור מס החברות הינו 25% וכל חברה תשלם את אותו שיעור מס חברות, גם אם הרוויחה בשנת 2016 100 ₪ או 100 מיליון ₪. וזאת להבדיל ממדרגות המס השולי המגיעות עד ל47% מס.

חסכון בדמי ביטוח לאומי ומס בריאות – חברה בע"מ היא אומנם ישות משפטית אך אינה אדם, לכן אינה חייבת בתשלום ביטוח לאומי על רווחיה (חסכון של כ-17%) ובעלי המניות ישלמו ביטוח לאומי רק על הסכום שימשכו במסגרת תלוש שכר.

דיבידנד – חברה בע"מ מאפשרת תכנון מס ומשיכת רווחים בצורה של תלוש שכר וגם בצורת דיבידנד.  איזון נכון ומקצועי בין השניים יכול לחסוך סכומי עתק בתשלומי המיסים ואף ניתן לקבוע כי החל ממדרגת מס של 30% יש לשקול משיכת הכספים כדיבידנד ולא כשכר עבודה במסגרת תלוש משכורת.
תדמית – לעסק הפועל באמצעות חברה בע"מ יש תדמית טובה יותר של עסק "רציני" יותר.
חסרונות חברה בע"מ

החיסרון העיקרי בהתאגדות כחברה בע"מ הוא העלויות הכספיות.

ככלל, עלויות התפעול של חברה בע"מ יקרות יותר מתפעול עוסק מורשה ובניהן:
עלויות הקמה –3,000 ₪ – 5,000 ₪.
אגרה שנתית – כ 1,400 ₪. (מתעדכנת מעת לעת).
עמלות בנק גבוהות יותר.
שכר טרחת רואי החשבון גבוהה יותר.
ניתן לומר, השמרנות, כי ההתאגדות כחברה עולה יותר 20,000 ₪ – 50,000 ₪ בשנה והכל בהתאם לחברה, גודלה ואופי פעילותה.

טרם קבלת החלטה בעניין צורת ההתאגדות אנו ממליצים לקבל ייעוץ מקצועי ופרטני כיוון ולכל מקרה יש את הנסיבות המיוחדות שלו שייתכן וישפיעו על ההחלטה.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול מלא בחברות בע"מ החל משלב הקמתן (ראה גם שירותים לחברות) ונשמח להעניק לך שירות ולהיות שותפים לדרכך החדשה ובכל מקרה, שיהיה בהצלחה!!!
 
רואה חשבון ברמת גן